Partnerzy

     Poniżej prezentujemy listę wydawnictw, osób i instytucji współpracujących z blogiem Kag in books.

Autorzy:
 Jolanta Kosowska

Wydawnictwa: 
Bellona
Psychoskok 
Noave Res
Sine Qua Non
AutorzyJolanta Kosowska


Jolanta Kosowska – urodzona na Opolszczyźnie, całe życie związana z Wrocławiem, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny, szukająca nieustannie nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Związana jest z Polonią drezdeńską. Na co dzień przyjmuje pacjentów w praktyce lekarskiej przyjaznej dla cudzoziemców. Swój czas dzieli pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Zadebiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012, Wydawnictwo Bukowy Las). W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się thriller „Déjà vu” , w 2014 powieści obyczajowa „Niemoralna gra”, 2015 roku powieść obyczajowa „ Nie ma nieba”.
A 2016 roku wyszła jej kolejna powieść: "W labiryncie obłędu" (26 października, Novae Res).


Wydawnictwa 

 
Bellona


Strona wydawnictwa:  
http://www.bellona.pl
 
Bellona wydaje co roku ponad 300 tytułów w pełnym zakresie literackim. Współpracują z nią wybitni autorzy: historycy, pisarze, artyści, dziennikarze, m.in.: prof. Henryk Samsonowicz, dr Leszek Moczulski, prof. Lech Wyszczelski, prof. Tadeusz Panecki, Krzysztof Daukszewicz, Grzegorz Miecugow, Sławomir Koper, Magdalena Kozak, Jakub Ćwiek. Wydawnictwo Bellona utworzyło Klub Książki Militaria i Klub Miłośników Książki Historycznej, zaś co roku współorganizuje Targi Książki Historycznej. Bellona S A. jest obecnie jednym z najdłużej, bo blisko sto lat, działającym na polskim rynku wydawnictwem, któremu od samego początku przyświecały idee społeczne. W obliczu trudnych ale i bogatych polskich dziejów Bellonie udało się odbudować po II wojnie światowej i zachować ciągłość pomimo zmian ustrojowych i organizacyjnych w drugiej połowie dwudziestego wieku.
Wszystko to sprawia, że Wydawnictwo poświęca dużo uwagi na działania społeczne, jak współpraca z Fundacją Historia i Kultura, jesteśmy członkiem Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, a także przy okazji różnych uroczystości współdziała z muzeami i innymi instytucjami. Do ich największych osiągnięć należy zaliczyć wieloletnią współpracę przy Targach Książki Historycznej oraz pomoc przy nowym przedsięwzięciu Fundacji Historia i Kultura – Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. 


Psychoskok


Strona wydawnictwahttp://wydawnictwopsychoskok.pl/

 Wydawnictwo Psychoskok powstało w 2011 i bazuje na wieloletnim już doświadczeniu w segmencie reklamy multimedialnej i katalogowej. Wydawnictwo jest dzieckiem Agencji Reklamowej Mediakon, współpracującej od 6 lat z Grupą24h oraz z czołowymi dystrybutorami rynku księgarskiego w Polsce (np. Azymut, Motyle Książkowe).

Posiada własne zasoby promocyjno-reklamowe w postaci kilkudziesięciu portali internetowych, których tematyka jest szeroko zróżnicowana i obejmuje wiele dziedzin. Misją wydawnictwa jest stworzenie dobrej, życzliwej atmosfery, która niemalże w "rodzinny" sposób zbliża do Pisarzy by Ci, doświadczając dobrych wrażeń i profesjonalizmu, chętnie powracali z kolejnymi rękopisami. Wydawnictwo udostępnia wszystkie wydane tytuły na rynek księgarski zarówno dla hurtowników jak i indywidualnych klientów oraz dba, aby nowości wydawniczych nie zabrakło również w bibliotekach.


 
 Novae Res


Strona wydawnictwahttp://novaeres.pl/

 Wydawnictwo Novae Res jest największym wydawnictwem dziełowym na Pomorzu. Opublikowało przeszło 1000 tytułów, zaś od czerwca 2009 roku jest członkiem Polskiej Izby Książki jak i organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Literacki Debiut Roku” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Novae Res” oznacza zmianę, obalenie istniejącego porządku. Nazwa ma symbolizować nadchodzącą rewolucję wydawniczą w zakresie publikowania treści i w jej obliczu określić charakter wydawnictwa, którego celem jest połączenie tradycji i nowoczesności dla dobra polskiej książki i polskiego czytelnictwa. Wydawnictwo Novae Res zajmuje się publikacją, dystrybucją oraz promocją książek z zakresu beletrystyki i literatury popularnonaukowej i realizowaniem misji wykorzystania wiedzy, doświadczenia i nowoczesnej technologii do promowania świeżej myśli literackiej, odnajdywania i publikowania wartościowych dzieł polskich pisarzy oraz ułatwienia dostępu do literatury jak najszerszej grupie społecznej.
Sine Qua Non


Strona wydawnictwahttp://www.wsqn.pl/
 
Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. SQN tworzy grupa diametralnie różniących się indywiduów: każdy z nich jest inny, każdego interesuje coś innego, specjalizują się w różnych dziedzinach. Znajdziecie wśród nich zapalonych kibiców piłkarskich, muzycznych geeków, znawców świata popkultury i fanów fantastyki w każdym kształcie i rozmiarze. Na szczęście połączyło ich zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z resztą świata prawdziwie wybitnymi tytułami. Teraz każdy z nich dzierży swoją własną cegiełkę, z której budują zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo SQN. A to dla tego, że wszyscy, jak jeden mąż, uważają literaturę za przyczynę ciągłego istnienia ludzkości, warunek, bez którego nie – warunek sine qua non.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz