poniedziałek, 20 lutego 2017

63. Piasek Raszida - Brandon Sanderson

Kocich łapek: 8
czytałam: 2 dni
wydawnictwo: Iuvi
stron: 312
wersja: papierowa/posiadam
wydanie: I (2017)
tytuł oryginalny: Alcatraz Versus the Evil Librarians




 Alcatraz Smedry, trzynastoletni chłopak z pozoru nie wyróżnia się niczym z grona pozostałych rówieśników. Z pozoru. Jego rodzice zmarli. A on trafił do kolejnej już rodziny zastępczej, zdołał podpalić kuchnię najlepszej w okolicy kucharki i szykuje się na zmianę miejsca zamieszkania. Poza tym, wie, że jedyne, do czego się nadaje to katastrofy - pod postacią psucia wszystkiego. Jednak wszystko się zmienia, kiedy w dniu urodzin dostaje tajemniczą paczuszkę, w której znajduje... piasek. Nie byłoby w tym chyba nic specjalnie niezwykłego, gdyby nie fakt, że nietypowy prezent zostaje niemal natychmiast skradziony - a Alcatraz trafia w cała serię niezwykłych wydarzeń.






 

Za możliwość recenzji tej książki. dziękuję wydawnictwu Iuvi.






4 komentarze:

 1. Ksiązkę czytałam, już jakiś czas temu nawet i bardzo mi się podobała :) Sanderson jak Sanderson - zawsze genialny ;)
  Nie myślisz może nad dzieleniem tekstu na akapity? Trochę ciezko się czyta ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, bardzo genialny :)
   A dzielenie tekstu na akapity - będę musiała to wprowadzić. Bo sama zauważyłam, że robi się mi "ściana", i to brzydko wygląda, więc... kolejne recenzje będą już pisane z akapitami :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Mam tę książkę w domu, właśnie zabieram się za przeczytanie jej. Będzie to moja pierwsza książka Sandersona więc liczę na to, że się nie zawiodę.
  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Sandersona bardzo lubię, ale znam go właśnie z takiej "dojrzałej i dorosłej" fantastyki. Tu zaś, jako książka dla młodzieży? Ja się bawiłam przednio! I liczę, że również i tobie będzie się podobać! :)
   Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń